+ Frakt 
 
Frakt: 
Total inkl. mva.: 
Sikker levering i hele Norge Alle priser er inkl. mva.

CommScope

Produktet finnes ikke i denne varianten.
Cat 7 F/FTP netværkskabel halogenfri, NETCONNECT®, hvid yderkappe – CommScope
Alle varianter er på lager
70+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
1000+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
1000+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Ukendt

Netværkskabel i kategori 7 og i skærmet udførelse. Kablet er halogen- og blyfri, og er beregnet til indendørsbrug i f.eks kabelkanaler eller pladevægge. Velegnet som forbindelse mellem krydsfelter, ud til dataudtag eller lign. hvor der er udstyr som kan køre med hastigheder på op til 10Gbit/s. Findes som enkelt eller dobbelt kabel. Dobbelt kablet kan nemt adskilles ved at trække de to dele fra hinanden.

Varen finnes i 3 forskjellige varianter.
Længde: 
500 meter (på kabeltromle)
Afmålt pr. meter (klippes)
Dobbelt kabel: 
Ja
Nej
Varenr.: 
5283200994
5283200994a
5283201016a
 kr 26,75
 kr 53,50
 kr 13 369,00
 ‒
inkl. mva.
inkl. mva. fra
Vis variantenVis mer
Længde
Dobbelt kabel
LSA+ universalværktøj til montage i skæreklemmer
60+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00

Tang som bl.a. kan bruges til at montere ledninger i Krone LSA-PLUS skæreklemmer. Disse klemmer findes f.eks. i tele patchpaneler, svagsstrømsklemrækker osv.

Varenr.: 6185001928
 kr 716,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIBER VÆGBOKS F.4 FIBER
40+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 5484604593
 kr 276,00
inkl. mva.
Vis produktet
Lsa monteringsskinne 22/10 pos
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Monteringsskinner til 10 pars kontaktlister ligger i standardlængder til forskellige antal positioner, svarende til antal kontaktlister. Koden ved hver monteringsskinne f.eks.
Varenr.: 6185001407
 kr 426,00
inkl. mva.
Vis produktet
360 Adapter modul OM4 12X LC DX, aqua
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
360 distributions adapter OM4, 12x LC duplex aqua.
Varenr.: 5284219298
 kr 3 980,00
inkl. mva.
Vis produktet
Adapter LC DX SM M. holder
30+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Adapter LC/UPC duplex med holder Singlemode, farve: blå.
Varenr.: 5484604674
 kr 103,00
inkl. mva.
Vis produktet
Adapter LC DX SM blå U/FLANGE
100+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Adapter LC/UPC duplex Singlemode Farve: blå.
Varenr.: 5484604632
 kr 84,50
inkl. mva.
Vis produktet
Adapter LC/APC DX SM grøn U/FL
500+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Adapter LC/APC duplex Singlemode Farve: grøn.
Varenr.: 5484604700
 kr 90,00
inkl. mva.
Vis produktet
Adapter SC DX MM OM3 OM4 aqua
300+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Fiber optiske adaptere til brug i patchpaneler og vægudtag til sammenkobling af den faste installation og patchkablet. Multimode adapterne kan bruges til OM1 (62,5/125), OM...
Varenr.: 5284213841
 kr 129,00
inkl. mva.
Vis produktet
Adapter SC SX SM blå U/FLANGE
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Adapter SC/UPC simplex Singlemode Farve: blå.
Varenr.: 5484604713
 kr 78,50
inkl. mva.
Vis produktet
Agile udtræks fiberpanel for 4X G2 1HE
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
AGILE 1HE udtræksbar fiberpanel dybde 250 / 258 mm, 4 stk. G2 moduler / adapter. Op til 48 x LC DX eller 32 x MPO porte, farve: sort.
Varenr.: 5284219434
 kr 3 875,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-1S Loop beslag
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-1S loop beslag Anvendes til fiksere ubrudte tubes / rør.
Varenr.: 5484605835
 kr 464,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-1S-loopbracket-01
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884118580
 kr 353,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-2S BOX, PATCH, IP55
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-2S splidse / patch box, IP55 Dim. (HxBxD) 260(280 m.låg)x155x56 mm For op til 8x SC SX eller 6x LC DX adapter, 1x SOSA SE.
Varenr.: 5484605796
 kr 2 122,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-2S Kabel aflastning 2X 6 kabler
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-2S kabel fikseringsbeslag for 2x 6 kabler.
Varenr.: 7884126459
 kr 58,50
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-2S-SEAL-12X5-(57) / BUDI-2S forseglingsblok 12 x 5mm
30+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884123067
 kr 681,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-2S-SP-36ES - kit 12X5mm rør/kabel
1 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884123083
 kr 2 609,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-M Splidse boks
5 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-M-SP-A splidse box med lås, leveres ubestykket, for op til 216 fiber, 36 UMS, IP54, (HxBxD) 480 (550 m. låg) x 360 x 175 mm.
Varenr.: 5484600076
 kr 4 459,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-S BOX,SOSA2, IP55, Bestykket
40+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-S splidse box, IP55 Dim. (HxBxD) 425(500 m.låg)x295x145 mm 28 (32) UMS m. loopbracket, 12 stk. SOSA2 4SC.
Varenr.: 5484604629
 kr 5 822,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-S Loop beslag
50+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
BUDI-S loop beslag Anvendes til fiksere ubrudte tubes / rør.
Varenr.: 5484605754
 kr 464,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-S-PTS/ BUDI-S Forseglingsblok 48 x 3mm
40+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884123135
 kr 267,00
inkl. mva.
Vis produktet
BUDI-S-SEAL-4x15-LP
9 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884107287
 kr 602,00
inkl. mva.
Vis produktet
Burrebånd 16mm rulle a 4,5 meter sort
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 5297200647
 kr 215,00
inkl. mva.
Vis produktet
COWO-SM22 Box 1XSC/A SM+1XSC SM
100+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Fiber optisk vægudtag kit. 1x SC/APC simplex adaptor og 1 x pigtal, Telecom standard. 1x SC/UPC simplex adaptor og 1 x pigtal, Telecom standard.
Varenr.: 5484604409
 kr 600,00
inkl. mva.
Vis produktet
Cat 5e U/UTP netværkskabel halogenfri, NETCONNECT®, hvid yderkappe, 305 meter (i udtræksboks) – CommScope
Alle varianter er på lager
90+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00

Almindeligt datakabel uden skærm og i kategori 5e. Anvendes til netværksinstallationer med data hastigheder på op til 1 gigabit og hvor der ikke er problemer med elektrisk støj fra andre kabler eller lign. Anvendes som en del af den faste installation mellem f.eks. krydsfelt og dataudtag. Kablets yderkappe er halogenfrit.

Varen finnes i 1 forskjellige varianter.
Længde: 
305 meter (i udtræksboks)
Varenr.: 
5283200499
 kr 5 982,00
inkl. mva.
Vis variantenVis mer
Længde
Datakabel KAT6 utp LSZH 305M hvid - 305 meter
60+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7835252479
 kr 7 952,00
inkl. mva.
Vis produktet
Datakabel Kat.6A U/UTP 305M Box LSZH HVID - 305 meter
90+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7886327227
 kr 12 432,00
inkl. mva.
Vis produktet
Dataudtag IP44 for 2xAMP SL konnektor
40+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7886110418
 kr 1 242,00
inkl. mva.
Vis produktet
FACC-MC-PTS24-FT-WAF-03 PRE-INSTALLERED
10 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Pre-installed PTS24 PG with 24xFOPT tubing (250mm + 6000mm) mounted with Flexwrap + shelfs (5,80m). Incl. 40cm blank tube, foam block and wire saddle.. Total lenght (FOPT)...
Varenr.: 5484600254
 kr 4 315,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST splicekassetter SOSA2 med 4 kassetter a 12 splicninger, 2 UMS
30+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484101046
 kr 657,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST splicekassetter SOSA2 med 4 kassetter a 4 splicninger, 1 UMS
50+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484104409
 kr 592,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST splicekassetter SOSA2 med 8 kassetter a 4 splicninger, 2 UMS
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484100966
 kr 586,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST varme krymp kit for oval port, kabeldiameter 2x Ø 12-25mm
100+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484101680
 kr 596,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST varme krymp kit for rund port, kabeldiameter Ø 5-30mm
60+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484101693
 kr 316,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST-GC02 fibermuffe BC 6+1 port, excl. SOSA2 UMS kassetter, max. 336 fiber
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 0484100681
 kr 5 407,00
inkl. mva.
Vis produktet
FIST-GCO2 Splidsemuffe 1X16 ums
9 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Flad FIST-GCO2 splidsemuffe leveres uden splidsekasetter og port forsejlning, længde 384mm, IP68, 1x 16 UMS, muffen har 1 stk. oval port for 2x 12 - 25 mm kabeler samt 6 stk.
Varenr.: 5484604234
 kr 5 120,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 1,0m
50+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256442
 kr 577,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 1,5m
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256413
 kr 562,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 2,5m
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256426
 kr 604,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 3,0m
2 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256468
 kr 625,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 3,5m
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256439
 kr 646,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 4,0m
6 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256471
 kr 667,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OM4 duplex LSZH 5,0m
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256484
 kr 709,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 0,5m
30+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256086
 kr 587,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 1,0m
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256125
 kr 566,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 1,5m
80+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256099
 kr 609,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 10,0m
30+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256183
 kr 769,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 2,0m
60+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256138
 kr 628,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 2,5m
10+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256109
 kr 592,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 3,0m
5 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256141
 kr 597,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 3,5m
8 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256112
 kr 1 188,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 4,0m
7 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256154
 kr 606,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-LC OS2 duplex LSZH 5,0m
20+ stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256167
 kr 642,00
inkl. mva.
Vis produktet
FO Patchkabel LC-SC OM4 duplex LSZH 0,5m
2 stk på lager - 4-9 hverdage
MetodeTidPris
Posten4-9 hverdagekr 99,00
Varenr.: 7884256523
 kr 587,00
inkl. mva.
Vis produktet