Billigste frakt: Posten kr 99,00 (leveres fredag d. 19/12 - tirsdag d. 30/12)
Se alle alternativer
| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| Posten | kr 99,00 | Fredag d. 19/12 - tirsdag d. 30/12 |
Termometer 0-60C° Ø35mm. For frem-/returløpstemperaturmåling til montering på kuleventil. 1 stk. pakning
Les mer…- Varenr.:402039729
- EAN nr.:5702420064079
- Typenr.:088U0029
Tilbehør
Andre kjøpte også
Kanskje interessant?
Beskrivelse
FHF fordeler:
FHF fordeleren fra Danfoss brukes til å fordele vannet ut i gulvvarmekretsene. I fremløpet er det avstengningsventiler for hver rørstreng. Returløpet er utstyrt med Danfoss' forhåndsinnstillingsventiler, noe som sikrer optimal vannbalanse i systemet. På ventilene kan det monteres telestater slik at varmen kan reguleres av en gulvvarmestyring.
Fordelerrøret kan kobles til en passende Danfoss blandesløyfer.
Oppbygging:
Fordeleren er modulært oppbygd og settes sammen av flere deler. Som minimum må det brukes:
-
1 sett med fordelerrør/forgreninger: Det er her gulvvarmerørene kobles til. De selges i sett av to rør, hvor det ene brukes til fremløpet og det andre til returløpet. Finnes med forskjellige antall forgreninger, og er utstyrt med 3/4" klemringskoblinger som passer sammen med Danfoss' klemringskoblinger som finnes i forskjellige størrelser og typer.
-
2 stk. endestykker: Endestykkene avslutter fordelerrøret. Det er utstyrt med mulighet for avtapping og påfylling samt utlufting. Den ene versjonen er med manuell utlufting og den andre med automatisk. Alternativt kan det også avsluttes med et sett avstengningsplugger.
-
1 sett opphengsbeslag: Brukes til å fastholde både frem- og returløpet og sørger for at de har den korrekte avstanden fra hverandre.
Et FHF fordelerrør består altså av som minimum: 1 eller flere forgreninger (satt sammen med skjøtestykker) og et endestykke eller en avstengningsplugg hvis endestykkets funksjoner ikke er nødvendige. Delene samles ved å dreie nippelendene på f.eks. endestykkene og skjøtestykkene inn i muffeendene på forgreningene. Tetningen skjer ved hjelp av de formonterte pakningene på nippelendene. FHF fordelerrørene skiller seg fra andre fordelerrør ved at forgreningsstykkene har muffer i begge ender.
Forgreningene:
Selve fordelerrøret med forgreningene leveres i par bestående av et frem- og et returløp. De finnes i utgaver med 2 og opp til 12 forgreninger. De kan settes sammen ved bruk av skjøtestykker. Det samlede antall varmekretser på en fordeler bør ikke overstige 16 stk.
Forgreningene er utstyrt med utvendige gjengeender som er beregnet til å bli brukt sammen med Danfoss' klemringskoblinger. Disse koblingssettene finnes til forskjellige dimensjoner av rør samt forskjellige typer av rør: PEX, Alupex, stål og kobber.
Forgreningene finnes med eller uten flowmeter på fremløpet. Med flowmåler montert på fremløpet, kan man enkelt finjustere flowet gjennom slangene, slik at vannet vil flyte med samme mengde/hastighet gjennom alle slangene uansett lengde.
Tilbehør:
Reduksjonsstykker:
Disse brukes i starten av fordelerrøret når det er et ønske om å koble en ¾" nippelende til fordelerrøret. De har et utvendig gjenge på 1" med pakning, og et innvendig på ¾".
Kuleventiler:
En del til Danfoss' gulvvarmefordeler FHF. Settet består av to stk. 1" kuleventiler, begge med røde håndtak. Nippelenden med o-rings pakningen passer i muffen av FHF fordelerrøret. Nippelen er utstyrt med kontramutter. I muffeenden av kuleventilene kan det tilkobles en passende shunt, og man kan nå enkelt stenge for hele gulvvarmeanlegget hvis f.eks. pumpen på shunten skal skiftes.
Udforsk Danfoss
Spesifikasjoner
-
Varenummer:402039729
-
EAN nummer:5702420064079Noen produkter selges under flere forskjellige type nr., EAN nr., osv.
-
Typenummer:088U0029Noen produkter selges under flere forskjellige type nr., EAN nr., osv.
-
Primærkategori:
-
Materiell:Messing
-
Maks. temperatur:60°C
-
Maks. tryk:6 bar
-
Type:1 stk Termometer til kuglehane
-
Slutt #1 - Type:Rørgjenger
-
Produsent/forhandler:Danfoss




















